تامین امنیت و سلامت

 دوران کودکی یکی از حساس ترین و تاثیرگذارترین دوره های زندگی هر فردی است که شاکله اصلی شخصیت کودک در این سنین شکل میگیرد. حفظ رشد و سلامت جسمی و روحی و روانی کودک بسیار حائز اهمیت است. صرف نظر از هر طبقه و فرهنگ و… حق طبیعی کودک است که این دوران را با امنیت جسمی ، روحی و روانی کامل و به دور از هر نوع آزار و خشونت و محرومیت پشت سر بگذارد. اما از واقعیتها نمیشود فرار کرد در جوامع مشکلاتی هست که گاها خانواده ها درگیرش می شوند و اولین قربانیان این مشکلات، کودکان درون آن خانواده ها می باشند که آسیب های جدی و جبران ناپذیری متوجه آنها هست.
بنابراین مجموعه شیرخوارگاه نوراحسان با هدف حمایت و نگهداری از کودکان بدسرپرست و بی سرپرست در رده سنی یک روز تا ۶ سال، با کمک خیرین محترم تحت نظارت سازمان بهزیستی، سعی دارد این کودکان را تحت پوشش قرار داده و با ایجاد خانه ایی امن، این کودکان را از حقوق طبیعی خود در ابعاد مختلف بهره مند سازد.

آموزش

با توجه به اینکه رشد مغزی در سنین کودکی بسیار سریع تر از بقیه دوران هست . اصلی ترین یادگیری ها در ابعاد مختلف در این دوره اتفاق می افتد و نهادینه شده و زیربنای شخصیت فرد را می سازد. این مجموعه این موضوع رو در اولویت اهداف خود قرار داده و با مشورت و هم فکری از متخصصین مربوطه تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا تمام دانش و اصول یادگیری و آموزشهای مختلف مرتبط با رده سنی و توانایی و استعداد بچه ها رو به اشکال مختلف ارایه نماید.

فرزندخواندگی

از جمله اهداف حمایتی دیگر موضوع فرزندخواندگی است ؛ مجموعه شیرخوارگاه نوراحسان تلاش می کند تا در راستای تامین حداکثر منافع برای کودکان بدسرپرست و بی سرپرست، با هماهنگی و زیر نظر بخشهای مختلف سازمان بهزیستی و دادگاه خانواده و سازمان پزشک قانونی و اداره تشخیص هویت، کودکانی را که می توانند کاندید این مقوله باشند با بررسی و انتخاب بهترین والدین از بین متقاضیان سرپرستی کودک، این عزیزان را با قوانین ویژه راهی خانواده جدید و فرزندخواندگی نماید.

آتیه و بیمه

این مجموعه صرفا به برنامه ریزی برای دورانی که کودکان در این مجموعه هستند اکتفا نکرده و با هم فکری و هم یاری خیرین عزیز سعی می کند اهداف حمایتی خودشان را برای سالهایی فراتر از دوران کودکیشان گسترش دهد و با آینده نگریی هوشمندانه ، امنیت مالی و معنوی کودکان را برای آینده شان هم تامین کرده و آنها را بیمه کنند تا این بچه ها در بزرگسالی بدلیل نداشتن پشتوانه مالی ، دچار دغدغه اضافی نباشند. بنابراین طرح حمایت بیمه از برنامه ها و اهدافی دیگری است که در این مجوعه اعمال می شود.