ما یک مجموعه مردم نهاد هستیم که در سراسر استان آذربایجان شرقی از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست حمایت می کنیم.

ماموریت ما

نگهداری کودکان بدسرپرست و بی سرپرست در دو گروه سنی از بدو تولد تا ۳ سالگی و از ۳ سالگی تا ۶ سالگی و همچنین تامین نیاز های خوراک و پوشاک و پزشکی و بهداشتی، ماموریت اصلی ما می باشد

چشم انداز ما

ارائه بهترین خدمات و رسیدن به کیفیت استاندارد و بین المللی در نگهداری از کودکان بد سرپرست و بی سرپرست می باشد.

شیرخوارگاه احسان بیش از 30 سال است که حضور دارد. ما بهترین را برای همه فرزندان خود رقم می زنیم.

کاری که ما انجام می دهیم

شیرخوارگاه و خانه نوزادان و نوباوگان به محلی اطلاق می شود که کودکان تا شش سال ، در آن تحت مراقبت قرار گرفته و رشد و پرورش می یابند و ضمن دریافت خدمات تخصصی تحت مراقبت قرار می گیرند و وشد و پرورش می یابند . شیرخوارگاه محلی است که از فرزندان پذیرش شده در دو گروه سنی ( بدو تولد تا سه سال ) و نوباوگان ( سه الی شش سال ) مراقبت و پرورش بعمل می آید .   این مکان دارای دو ساختمان است که در حال حاضر محل نگهداری حدود 70 کودک می باشد(که با توجه به پذیرش و ترخیص افزایش و کاهش می یابد)که از رده های سنی نوزاد شیر خواره تا کودک 6 ساله می باشد و به 6 رده سنی تقسیم می شوند و هر رده سنی دارای یک مربی می باشد که بطور 24 ساعته از کودکان مراقبت می کند هر ساختمان دارای کمک مربی خاص خود است که وظیفه رسیدگی به نظافت کودکان را بر عهده دارد. کودکانی که در این مرکز نگهداری می شوند یا بی‌سرپرستند و یا بد سرپرست ، یعنی دارای والدینی می باشند که صلاحیت نگهداری کودکان خود را ندارند. کودکان در این مرکز تا 6 سالگی نگهداری میشوند واگر شرایط لازم جهت فرزند خواندگی فراهم باشد به فرزند خواندگی سپرده می شوند در غیر اینصورت به مراکز بالای 6 سال میروند.

ورود و خروج

کودکانی که در این مرکز نگهداری میشوند یا به فرزندخواندگی میروند یا به خانواده خود بازپیوند میشوند و یا به مرکز بالای شش سال منتقل میشوند.و لازم به ذکر است کودمانی به خانواده بازپیوند میشوند بازهم از طرف مرکز حمایت میشوند تا شرایط خوبی برای کودک فراهم شود.