مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی خبر پیداشدن یک نوزاد در تبریز را تایید کرد و گفت: این کودک سه ماه در شیرخوارگاه آمنه تبریز پذیرش شد و خوشبختانه از سلامت نسبی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، روز گذشته تصویر نوزادی در گهواره در فضای مجازی منتشر شد که یک معرفی نامه نیز از سوی مادر کودک نوشته شده و در متن نامه که در فضای مجازی دست به دست می‌چرخید، آمده بود« با سلام خواهشمندم هرکس این بچه را پیدا کرد به اداره بهزیستی تبریز تحویل دهد. من توانایی مالی ندارم و شوهرم نیز فوت نموده است. بچه‌ام را اول به خدا سپس به شما می‌سپارم این بچه سه ماهه است و اسمش زهرا. شناسنامه برای او نتوانستم بگیرم و خودم آواره خیابون‌ها هستم و هیچکس را ندارم.»
محسن ارشدزاده، مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا ضمن تایید صحت این ماجرا اظهار کرد: این کودک سه ماهه روز سه شنبه پنجم تیر ماه امسال در پارک روبروی شیرخوارگاه تبریز گذاشته بودند که شهروندان با دیدن کودک سریعا موضوع را به نیروی انتظامی اطلاع داده بودند که در نهایت همان روز کودک در شیرخوارگاه آمنه بهزیستی تبریز پذیرش شد.
وی در مورد وضعیت جسمی و سلامتی این کودک گفت: همکاران ما معاینات پزشکی و بهداشتی لازم را بر روی این کودک انجام دادند که خوشبختانه دارای سلامت نسبی بود و اعتیاد نداشت.
ارشدزاده ادامه داد: سال گذشته حدود ۶۰ تا ۷۰ کودک بی سرپرست و بدسرپرست در بهزیستی استان آذربایجان شرقی پذیرش شدند که بخشی از آنها در خیابان‌ها، پارک‌ها و بیمارستان‌های استان رها شده بودند که با همکاری مقام قضایی به بهزیستی منتقل شدند.
این مقام مسئول در بهزیستی استان آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش فرآیند فرزندخواندگی در استان آذربایجان شرقی یادآور شد: خوشبختانه میزان خروجی از شیرخوارگاه بیشتر از فرآیند ورودی به این محل است به طوری که سال گذشته ۴۳ مورد فرزندخواندگی داشتیم و حتی بیش از ۲۰ نفر از کودکان رها شده به خانواده‌های خود تحویل داده شدند زیرا بعد از پذیرش کودکان در شیرخوارگاه، والدین آنها پشیمان شده و پس از طی مراحل قانونی و قضایی کودکان به کانون خانواده بازگشتند.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *