شیر خوارگاه احسان

(رفیع ملکی)

* شیر خوارگاه احسان در سال ۱۳۸۵ در تبریز افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. زمین این مرکز از سوی سازمان بهزیستی استان آذربایجان شرقی و کلیه هزینه های مربوط به احداث این مرکز توسط جناب آقای دکتر صادقی اسفهلانی از خیرین عزیز تقبل گردیده است.

این مکان دارای دو ساختمان است که در حال حاضر  محل نگهداری حدود ۷۰ کودک می باشد(که با توجه به پذیرش و ترخیص افزایش و کاهش می یابد)که از رده های سنی  نوزاد شیر خواره تا کودک ۶ ساله می باشد و به ۶ رده سنی تقسیم می شوند و هر رده سنی دارای یک مربی می باشد که بطور ۲۴ ساعته از کودکان مراقبت می کندهر ساختمان دارای کمک مربی خاص خود است که وظیفه رسیدگی به نظافت کودکان را بر عهده دارد.

کودکانی که در این مرکز نگهداری می شوند یا بی‌سرپرستند و یا بد سرپرست ، یعنی دارای والدینی می باشند که صلاحیت نگهداری کودکان خود را ندارند.کودکان در این مرکز تا ۶ سالگی نگهداری میشوند واگر شرایط لازم جهت فرزندخواندگی  فراهم باشد به فرزند خواندگی سپرده می شوند در غیر اینصورت به مراکز بالای ۶ سال میروند.

کودکان ۵ تا ۶ سال در طول سال تحصیلی مثل سایر کودکان به مهدکودک برده می شوند تا از امکانات آموزش و از لحاظ پرورش فکری ،فرهنگی،مذهبی،زمینه های لازم در بروز خلاقیت  ها استعدادهای نهفته کودکان ایجاد شود برخی آموزشهای عمومی نیز در مرکز صورت می‌گیرد.

هنگامی که کودک یتیم گریه می کند عرش خدا به لرزه در می آید. خداوند به فرشتگانش می فرماید: ای ملائکه من! چه کسی این یتیم را که پدرش در خاک پنهان شده است به گریه درآورد؟ ملائکه می‌گویند: خدایا! تو آگاه تری. خداوند می‎فرماید: ای ملائکه من! شما را گواه می گیرم که هر کس گریه او را خاموش و قلبش را خشنود کند من روز قیامت او را خشنود خواهم کرد.

شایان ذکر است این مرکز بدون همیاری وحمایت مردم  خیر و نیکوکار و خدمات مربیان زحمتکش قادر به ادامه خدمات برای این عزیزان نخواهد بود .

از تمامی مردم عزیزخیر  و نوعدوست جهت  حمایت وکمک و همدلی  وبهبود خدمات یاری می طلبیم.

آدرس :چهار راه ابوریحان فلکه منظریه بطرف آبادانی مسکن جنب دانشگاه آزاد

شیر خوارگاه احسان تلفن:۳۴۷۸۹۱۵۱  –  ۳۴۷۸۹۱۶۱

 

 

2 دیدگاه برای “درباره ما

  1. شماره حساب ۵۳۳۳۵۳۶۲۲
   ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۷۴۹۵۹۰۲
   تجارت بنام شیرخوارگاه نوراحسان
   ممنون از لطفتون. اجرتون با خدا
   شماره تماس واحد مشارکت ۳۴۷۸۹۱۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *